Archív

ZION fest 2024
piatok 24.05.2024 @18:00
Zion fest je alternatívny benefit na podporu detí s muskulárnou atrofiou a dystrofiou. Peniažky z festivalu idú na pomôcky a terapie pre tieto detičky. Dĺžka trvania: 4 hodinyVstupenky:8 € … Základný podporovateľ15 € … Strieborný podporovateľ25 € … Zlatý podporovateľ
Ľahká Múza & Chór Vážskych Muzikantov / Stromoradie
sobota 04.05.2024 @19:00
Ľahká Múza – legenda slovenskej nezávislej scény v tomto roku oslavuje 40 rokov na hudobnej scéne. Za tu dobu vydala 10 albumov z toho 3 u zahraničných vydavateľov , zahrala na významných festivaloch a klubových scénach po Európe a napriek tomu je pre slovenského poslucháča stále neznáma. My tento dlh v Stromoradí trochu splatíme a Ľahká Múza sa Vám predstaví v plnej sile a to novým koncertným programom, ktorý bude obsahovať skladby z aktuálne vydávaného albumu Piesne Ticha, ktorý v máji vyjde vo vydavateľstve Hevhetia pre experimentálnu, avantgardnú, vážnu a jazzovú hudbu.www.lahkamuza.nethttp://lahkamuza.bandcamp.comhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100063639127059Vzácnym hosťom večera bude ďalšia ikona undergrondovej scény – CHVM, ktorý v tomto roku oslávi 44 rokov hudobnej činnosti. Zahrajú výber z posledného albumu Chliev a obľúbené skladby z predchádzajúcich období.http://chvm.skhttps://www.facebook.com/chvm.skhttp://chvm.bandcamp.comLístky v predpredaji: 10 eurLístky na mieste: 12 eur
Nezastaviteľné s Michelle live - hosť: Adela Vinczeová
streda 01.05.2024 @17:00
Michaela Krížová je aktivistka a autorka podcastu Nezastaviteľné s Michelle, ktorého hostkami sú ženy. Venuje sa témam rodovej rovnosti, feminizmu, zlepšenia stavu slovenského pôrodníctva, hovorí o duševnom zdraví a keďže je matkou malého dieťaťa, prirodzenými sú aj témy rodičovstva, rešpektujúcej výchovy a prenášanie generačných vzorcov. Nemenej dôležitou témou je pre ňu aj ochrana životného prostredia, keďže pred materskou "dovolenkou" sa pohybovala práve v tejto oblasti.So svojimi hostkami sa s humorom ale aj s vážnosťou okrem iného rozpráva o balanse medzi prácou a rodinou a niekedy sa vyjadria aj k aktuálnej spoločenskej situácií. S Adelou Vinzceovou už jeden rozhovor na podcastových plarformách môžete nájsť. Tentokrát budeme nahrávať live epizódu, v ktorej nebude chýbať Adelin humor a možno pomerne čudné otázky o rodičovstve, keďže s Adelou sa stali matkami v tom istom roku.
KOMAJOTA - STROMORADIE
sobota 27.04.2024 @20:00
Kapela Komajota vydala nový singel “ČO SME CHCELI” a príde predstaviť aj ďalšie nové pesničky, ale aj staré overené hity. Ak si ešte nepočul hrať kapelu v najnovšom zložení, tak nesmieš chýbať na tomto koncerte.
MEDIAL BANANA - PREŠOV - 26.4.2024
piatok 26.04.2024 @20:00
Medial Banana vydáva nový album s názvom “More času” a vyráža na klubovú tour po slovenských a českých mestách. Príďte si vychutnať nálož pozitívnej energie aj vo vašom meste!
Petra Bači Band - krst CD Dve možnosti/ Two Options
streda 24.04.2024 @20:30
cena vstupenky na mieste: 10,- EUR Vznik tohto diela si prešiel dlhou cestou, radostnou, nečakanou, spoločnou i osamelou, nadšenou i rezignujúcou... zvláštnou cestou. Som nesmierne vďačná, že po tom všetkom je album na svete! Mať kapelu bol pre mňa vysnívaný sen. Ešte viac je u mňa túžba mať poslucháča, ktorý si piesne vypočuje, možno zahmká a dokonca pridá do svojho playlistu. PRÍĎ TO OSLÁVIŤ S NAMI! MÁME CD, FANTASTICKÚ KAPELU A NAJLEPŠÍCH FANUŠÍKOV. BUDE KRST, OSLAVA A ZÁBAVA. Dear Listener, by having this album you are fulfilling my dream. Thank you so very much. I wish the music will speak to you and you will find in it your own resonance. credits released December 19, 2023 Petra Bačinská - spev Martin Tkáč - gitara Michal Balík - klávesy Dávid Čudek - bicie Matúš Bačinský - basová gitara Pavol Šarišský - bicie (v skladbách 8,9,10) Ján Lazorík - saxofón Martin Tomašik - gitarové sólo v skladbe 3 Anna Kovaľová, Katarína Kovaľová, Antónia Kurimsky Oľšavská - vokály (skladba 1,5) Autor textov a hudby Petra Bačinská Hudobné aranžmány - Petra Bači Band Jana Kadaňková- grafika Michal Bačinský - foto Nahraté v štúdiu Klaksón, Roman Šoltýs - mix a master Poďakovanie: Ďakujem chlapcom z kapely za ich čas, prínos, nápaditosť, kritickosť a za všetko čo sme spolu tvorili a stvorili. Ďakujem Jankovi Lazoríkovi, Paľovi Šarišskému, Maťovi Tomašíkovi Aničke a Katke Kovaľovým, Tonke Kurímsky-Oľšavskej, Janke Kadaňkovej, Michalovi Bačinskému, Zuzke Šťastnej za ich ochotu, kreativitu, kamarátstvo, dobrú náladu a pomoc. Ďakujem Romanovi Šoltýsovi za obrovskú ústretovosť a trpezlivosť. Ďakujem Miline, Mirkovi, Vierke a Dodovi a celej našej rodine za podporu a vytvorenie priestoru pre vznik tohto albumu. Ďakujem mojim dcéram a predovšetkým ďakujem môjmu Matúšovi za jeho nekonečnú podporu a lásku a za to, že album “šperkoval” až do úplného záveru.
Billy Barman / GALÉRIA DUŠEVNÉHO ZDRAVIA / Prešov / support: The Curly Simon
piatok 19.04.2024 @20:00
Náš piaty štúdiový album je hotový a my vyrážame zahrať vám ho naživo. GALÉRIA DUŠEVNÉHO ZDRAVIA je malým pozvaním do nášho vnútorného sveta, v ktorom sme sa za uplynulé roky začali vŕtať viac a viac. Album prináša celú škálu pocitov a emócií. Rovnakú ambíciu má aj náš nový koncertný program. Diváci na Slovensku a v Čechách sa môžu tešiť na set, ktorý bude okrem nádielky totálnych noviniek obsahovať aj rokmi preverené skladby. A aby toho nebolo málo, ako support / talizman s nami príde aj Curly Simon s kapelou. Nech nás teda sila sprevádza. Ďakujeme partnerom a tešíme sa na vás!
Mamacruz
utorok 16.04.2024 @19:00
Utorok, 16. apríl 19:00 h, STROMORADIE MAMACRUZ /Mamacruz, ES, 2023., 84 min, r. Patricia Ortega/ Oddaná katolíčka Cruz žila celý svoj život podľa pravidiel, ktoré jej vnútila rigidná španielska spoločnosť. Dennodenne chodí do kostola, obopína svoje telo korzetom, stará sa o svojho manžela, dbá o vnučku a obáva sa o dcéru, ktorá sa snaží presadiť vo Viedni ako tanečnica. Stačí však jedno náhodné kliknutie na internete a jej život sa úplne mení. Pornostránky, ktoré na začiatku zahanbene skrýva pod vankúšom, sú začiatkom cesty k slobode – tela, emócií, myslenia. Film bol vybraný do súťaže na festivale Sundance. Na 49. Letnej filmovej škole ho diváci vybrali z ponuky troch výrazných nových titulov na zakúpenie do distribúcie.
KoRn SK & Head2Down / Stromoradie
sobota 13.04.2024 @20:00
Najlepší európsky tribute band kapely KoRn sa vráti do Prešova po 9-tich rokoch. Stromoradie zažije klubový koncert KoRn ako v 90-tých rokoch, kedy pätica z Bakersfieldu začala prepisovať hudobnú históriu ! KoRn SK majú na konte desiatky koncertov a festivalov v Čechách, na Slovensku a v Európe. V decembri minulého roka odohrali ich najväčší koncert v Gondomar aréne v portugalskom meste Porto pre vyše 6000 ľudí. Okrem toho si vyslúžili aj pochvalu od gitaristu KoRn - Munkyho. Chalani začínajú jarné turné a pripravili si k nemu playlist, ktorý zahrňuje najväčší záber diskografie KoRn aký kedy mali !!! Ako zvyčajne zaznejú tie najznámejšie skladby, avšak KoRn SK majú vždy v repertoári aj skladby pre skutočných KoRn fajnšmekerov. Ako hosť večera vystúpi slovenská nu-metalová stálica HEAD2DOWN, ktorých spevák a bubeník hrajú v KoRn SK. H2D vydali nedávno nový album s názvom F.O.U.R. a odprezentujú ho aj na východe. Head2Down sú na scéne od roku 2004 a majú za sebou 250 koncertov, štyri albumy, turné po celej východnej európe, koncerty a festivaly hlavne v Čechách, doma na Slovensku ale napríklad aj v Holandsku alebo Poľsku. Pódium zdieľali okrem iných s kapelami Crazy Town, Ektomorf, Hed P.E., Pro-Pain atď. Hudba H2D je ovplyvnená alternatívnym metalom a nemá presné žánrové mantinely.Sobota 13. apríla v Stromoradí zažijete návrat zlatých časov NU-metalových !!!Prešov - StromoradieSobota 13.apríl 2024Vstup: 8€ ib na mieste
Zóna záujmu
utorok 09.04.2024 @19:00
Ozveny Febiofestu: ZÓNA ZÁUJMU /The Zone of Interest, GB, PL, USA, 2023., 105 min, r. Jonathan Glazer/ Rudolf, Hedwiga a ich štyri deti žijú vo veľkom dome s krásnou, udržiavanou záhradou. Každý deň si vychutnávajú spoločnú večeru, spomínajú na milované Taliansko, užívajú si víkendové výlety k vode a prechádzky s priateľmi. Spoza múrov ich domova sa však ozývajú znepokojujúce zvuky a občas niečí zúfalý krik. Pánom domu je totiž Rudolf Höss. Veliteľ koncentračného tábora v Osvienčime. Hoci sa vo filme nič strašné nedeje, z príbehu ide hrôza. „Chcem, aby to bol film tak trochu aj o nás. O tom, ako sa najviac bojíme toho, že by sme mohli byť ako Hedwiga a Rudolf. Aj oni boli ľudskými bytosťami,“ vysvetľuje Glazer svoje rozhodnutie zobraziť Hössa a jeho rodinu v čo možno najcivilnejšom svetle. Mrazivý film Jonathana Glazera o banalite zla si vďaka svojmu výnimočnému spracovaniu témy holocaustu odviezol Veľkú cenu z festivalu v Cannes. Vstup: 6€/ 4€ (preukaz FK)
Akustika + Roots tradition + Radko Apg / Stromoradie
štvrtok 28.03.2024 @20:30
Ahojte priatelia!Zelený štvrtok sa nezadržateľne blíži a s ním aj náš tradičný koncert v našom obľúbenom klube Stromoradie. Po kratšej pauzičke sa na vás všetkých veľmi tešíme, tak príďte s nami trošku spomaliť, zamyslieť sa a samozrejme poriadne sa zabaviť.Ako hostí sme tento rok pozvali prešovsko-košickú Roots Reggae úderku, ktorá sa delí o pozitívne vibrácie už roky. Poznáte ich z prešovských aj košických klubov a slovenskýžh festivalov.Harmonogram20:30 Roots Reggae & Rado Apg22:00 AkustikaLístky budú k dispozícii iba na mieste za 10 eurRezervovať si ich môžeš vopred zaslaním emailu na booking@stromoradie.sk, stačí uviesť meno, priezvisko a počet lístkov.
Korben Dallas / turné Pohyb! / Prešov
sobota 23.03.2024 @20:00
Korben Dallas / turné Pohyb!23. marec 2024 o 20:00Prešov - StromoradieKorben Dallas v roku 2024 vydajú nový štúdiový album „Pohyb!“ Bude to nahrávka, ktorá vám nedovolí sedieť, ani prešľapovať na mieste. Na jar skupina predstaví skladby z nového albumu na turné po slovenských a českých kluboch, na ktorom zaznejú aj najväčšie hity kapely.